Вівторок, 19 березня 2019 03:07
Опубліковано в Влада інтелекту

Проблеми світової кібербезпеки: наближається Кібер-Ураган...

Розвиток Нового Покоління Технологій Інтегровної Інформаційної Безпеки викликаний появою якісно нової реальності – Кібер Шторм.  Лікарні, банки та громадський транспорт, Критичні Інфраструктури такі багатонаціональні компанії, як Twitter, Spotify, Netflix, Amazon і PayPal, є лише деякими об'єктами, які минулого року були жертвами гігантських кібератак.  "Наші дослідження показують, що зараз існує затишшя перед найпотужнішою бурою. Наближається Кібер-Ураган", - попереджає" Check Point.

Сьогоднішні загрози безпеці розширилися за масштабами та серйозністю. Наразі можуть бути втрачені мільйони або навіть мільярди доларів, якщо інформаційна безпека не підтримується належним чином.

18 лютого 2019 року UNSW Canberra Cyber (Австралія) провів дуже успішний міжнародний науково-дослідний семінар на тему "Кібер-Шторм".  Доповідачі з Кібер Інституту Армії США, Кібер-Центру НАТО, Оксфордського Університету, Університету Тель-Авіва, Університету Спеціальних Збройних Сил США, Великобританії, Італії, Індії, України, Канади, Blackhorse Inc. представили свої дослідження.  Згода 12 міжнародних доповідачів прийняти участь у конференції відобразили велику важливість дослідницького проекту на чолі з професором Грегом Остіном і дослідницькою групою з кібер-війни і миру.

Зацікавленість сторін вищого рівня продемонструвала  основна доповідь генерал-майора Маркуса Томпсона, Head of Information Warfare, Australian Defence Force, що отримала значну увагу ЗМІ, як і дослідження професора Грега Остіна.

Генерал Маркус Томпсон був занепокоєний тим, що в той час, коли нація має "хороші" оборонні можливості, то вони можуть бути  не реалізованими, якщо Австралія зіткнется з масштабною атакою в кібер-сфері.

Сьогоднішні загрози безпеці розширилися за масштабами та серйозністю.  Мільйони або навіть мільярди доларів можуть бути втрачені, якщо інформаційна безпека не буде знаходитися на належному рівні. Виступаючи на міжнародній конференції Cyber Storm в Університеті Нового Південного Уельсу (UNSW) в Австралійській академії оборонних сил, Канберра (ADFA), Томпсон розповів, що не дає йому заснути вночі. "Якщо припустити, що почнеться великій бій в кіберпросторі, якщо він вже не почався, то треба оцінити здатність австралійського уряду відповісти ... ми знаємо, що у нас є хороші можливості, але коли  мова йде про масштаби, я трохи хвилююся, - сказав він. Кількість учасників семінару досягала більше 100 представників уряду, бізнесу, збройних сил та наукових кіл, що являється неформальною ознакою значності  події.


Доповідь «Технології мультимедійних комунікацій під час Кібер-Шторму», зроблена д-ром Олександром Киселевським, Членом Наглядової Ради, Головним Науковим Радником, та д-ром Михайлом Рижухіним, технічним директором (обидва з Intecracy Group (Україна, Київ)), привернув увагу учасників.  Презентація була присвячена розробці Нової Генерації Технологій Інтегрованої Інформаційної Безпеки та її використанню для захисту продуктів Intecracy Group. Основний акцент прийнятої та розробленої моделі контрзаходів спрямований на розробку інструментів для виявлення шкідливих факторів в Інформаційно-Телекомунікаційній Інфраструктурі (ITI) та окремих обчислювальних пристроях.  Слід враховувати, що відомі  засоби виявлення (як відомих загроз - антивіруси, так і невідомих - SIEM) являють собою лише «другу лінію оборони». Останнім часом активно почала розвиватися «перша лінія оборони».  Існують засоби захисту від проникнення шкідливих факторів в ІТІ та їх проявів на окремих обчислювальних пристроях.

На жаль, старі, добре відомі інструменти мають чіткий відбиток вчорашніх технологій і не забезпечують необхідного рівня фільтрації (попередження про появу) шкідливих факторів. Це, у свою чергу, приводить до неефективності «другої лінії оборони».

Дві книги будуть опубліковані за результатами Міжнародного Науково-практичного семінару "Кібер Шторм", під заголовком "Цивільна Оборона під час Кібер-Шторму" та "Людський Капітал для Безпеки в Кіберпросторі"(Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

Посилання:

https://www.innovationaus.com/2018/07/How-to-handle-a-cyber-storm

https://www.abc.net.au/news/2019-02-19/australian-army-under-cyber-attack-major-general-marcus-thompson/10822966

https://www.zdnet.com/article/banks-praised-for-their-internal-cyber-defence-capabilities/

https://www.miragenews.com/is-australia-prepared-for-a-cyber-storm/

https://www.zdnet.com/article/australia-has-challenge-of-scaling-defence-capabilities-for-a-large-scale-cyber-attack/

ТЕМИ ПУБЛІКАЦІЙ

Intecracy Group об'єднує IT-компанії, кожна з яких досягла найвищого рівня компетенції у своєму виді діяльності. Учасниками консорціуму є незалежні партнери, яких об'єднує загальних підхід до ведення бізнесу, розумінню політики якості, соціальних цінностей і поглядів у майбутнє.