Вівторок, 16 січня 2018 09:48
Опубліковано в Влада інтелекту

Українські компанії на CES 2018: 15 стартапів, що прославили нашу країну

Уперше за історію на найбільшій у світі техновиставці CES (Лас-Вегас) відкрили "український павільйон", де свої розробки можуть продемонструвати стартапи та компанії з нашої країни.
Цього року було представлено близько 20 таких стартапів, при цьому для 10 з них участь у виставці є безкоштовною. В основному були запропоновані рішення для розумного будинку, віртуальної реальності, штучного інтелекту, аграрного сектору. Блог «Влада інтелекту» обрав 15 найцікавіших проектів від українського інноваційного бізнесу.

Нашим — безкоштовно

10 учасників виставки від України були відібрані в ході конкурсу UVCA за допомогою американського інвестфонду Western NIS Enterprise Fund. Організатори покривають стартапам витрати на поїздку та оренду місць (метр — від $2,5 тис.). Фіналістів було визначено ще восени 2017 року. Однак кожна друга компанія поїхала за власний рахунок. Це говорить про те, що на сьогодні "наші мізки" дуже цікаві інвесторам.

Discoperi

Проект являє собою автомобільну інформаційну систему Eye, яка сканує дорогу в режимі реального часу і повідомляє водія про всі загрози на шляху прямування. Вона дозволяє отримувати також і сигнали від пристроїв, встановлених в інших машинах або просто на вулиці. Наприклад, якщо авто, що йде попереду (на відстані 5 км) виявляє фактор ризику, скажімо, впавше дерево посеред дороги, пристрій системи Eye в автомобілі повідомляє всім підключеним до системи учасникам про те, що потрібно приготуватися до маневру або просто бути насторожі.

Senstone

Senstone — один з найвідоміших стартапів, що зібрав $300 тис. на Kickstarter. Пристрій має вигляд стильного аксесуару, що зручно кріпиться на комірець сорочки. Інший варіант форм-фактору — ювелірна підвіска. Пристрій записує голосові нотатки та перетворює їх на текст. Текст можна прочитати на смартфоні за допомогою спеціального додатку, а також поширювати його в соцмережах та/або надсилати електронною поштою.

EIT

Це унікальний рюкзак з вбудованим цифровим LED дисплеєм, на який можна транслювати будь-які зображення зі смартфона в реальному часі. Крім того, можна малювати на екрані рюкзака. Сам екран оснащений 300 пікселями, що світяться різними кольорами, він не промокає під дощем і досить легкий. Для взаємодії з рюкзаком достатньо лише завантажити безкоштовний додаток для смартфона на IOS або Android.

Kidslox

Це додаток батьківського контролю для гаджетів на iOS і Android, що дозоляє контролювати кількість часу роботи з гаджетом, фільтрувати сайти та додатки.

Univrsee

UniVRsee — платформа для публікації, поширення та колективного відтворення контенту 360° для масок віртуальної реальності. Стартап допомагає творцям контенту знайти продюсера, а споживачам — подивитись відео в кінотеатрах віртуальної реальності.
Керувати відтворенням VR-контенту на 100 шоломах можна з одного смартфона чи ноутбука. Додаток для UniVRsee працює на всіх популярних платформах.

Kray Technologies

Проект являє собою систему підвищення врожайності для невеликих ферм, що не можуть дозволити собі придбати літаки та наземну техніку для внесення засобів захисту рослин. Дрон здатний опрацювати 300–500 га землі на день і є гібридом літака та квадрокоптера. Вісім ґвинтів забезпечують вертикальний зліт, а тяговий ґвинт і крило дозволяють йому літати зі швидкістю до 110 км/год на висоті 1 метру.
Конструкція включає дві штанги з оприскувачами (смуга нанесення — 5 м), систему розпізнавання рельєфу і роторні атомайзери (забезпечують точне внесення засобів захисту).

Agrieye

Ідея цього стартапу — зробити технології дистанційного зондування та системи автоматизації прийняття рішень доступними для кожного фермера. Проект являє собою комплексне технорішення, до якого входить система збору та моніторингу даних щодо посівних площ, навігаційна система для контролю якості роботи сільськогосподарської техніки та хмарна аналітична система для збору, збереження та інтелектуальної обробки даних, заснована на алгоритмах Machine Learning та Intelligent Prediction. Лінійка продуктів орієнтована на середнього розміру агрогосподарства із земельним банком близько 5000 га.

Kwambio

Стартап являє собою онлайн-платформу дизайнерських 3D-форм. Особливістю є використаня промислових 3D-принтерів у поєднанні з традиційними технологіями. Наприклад, керамічні вироби друкуються пошарово, неначе моделі з пластику, однак після цьго об’єкт відправляють у піч для випалу — як при традиційному гончарному методі. Пізніше керамісти наносять глазур та здійснюють повторний випал.

LaMetric

Проект являє собою розумний настільний годинник, створений за концепцією «інтернету речей». Основна ідея "годинника" полягає в тому, щоб надати користувачу додатковий екран, на який можна виводити різноманітну корисну інформацію з інтернету, а також сповіщення. Пристрій включає в себе інформаційний дисплей, а також функціональність Bluetooth-колонки та онлайн-радіо.

MMone

Проект є ігровою системою на базі гарнітури віртуальної реальності Oculus і крісла, що може обертатися на 360° по трьох осях, забезпечуючи глибоке занурення та незабутній ігровий досвід.
Коштує таке крісло як автомобіль преміум-класу (близько $130 тис.). Однак це продукт не для дому, а для ігрових та розважальних центрів. Зі слів розробників, крісло підходить для 50% наявного ігрового контенту. Це космічні та гоночні симулятори, авіасимулятори. Крісло сумісне з усіма найпопулярнішими іграми, включаючи гоночну Trackmania Turbo від Ubisoft і авіасимулятор DCS World від Eagle Dynamics.

PassivDom

Проект PassivDom — це екологічно чистий будинок, який можна зібрати за один день. Причому його елементи друкуються (3D-друк): стіни, дах і підлога. Для підготовки компонентів моделі будинку площею близько 35 м2 потрібно приблизно 8 годин роботи пристрою для 3D-друку.
Будинок є повністю автономним: на даху встановлено сонячні панелі, що підзаряджають накопичувачі, тому електрика є вдень і вночі. Також реалізовано автономне водозабезпечення, фільтри води (дощової, з колодязя, ріки) та автономна каналізація. Ціну такого будинку — $32 тис. — можна порівняти з ціною найдоступнішої квартири.

Cardiomo

За статистикою ВООЗ 15 мільйонів випадків смерті в світі на рік викликані захворюваннями серцево-судинної системи. При цьому близько 80% таких випадків можна було б уникнути при своєчасній діагностиці. Аби слідкувати за станом власного здоров’я, здоров’я рідних і близьких, команда українських розробників створила проект Cardiomo. Це наклейка, що містить набір точних біометричних датчиків і працює в парі з мобільним додатком, слідкує за роботою серця та сповіщає людей про проблеми зі здоров’ям їхніх близьких.

Cubomania

Інтерактивні розвиваючі дитячі кубики - не тільки популярна, але і корисна іграшка. Вони дозволяють в ігровій формі розвивати дитину: моторику, логіку, математику, фінансову грамотність, а також вчать "командній роботі".

Проект Cubomania перетворив кубики в гаджети. Зокрема, "кубики" оснащені екраном, датчиками, світлодіодами, моторчиком, модулем бездротового зв'язку, а також інтегровані з планшетом. Крім того, розроблено додаток для планшета, що в ігровій формі навчає маленьку дитину хазяйновитості та фінансовій грамотності.

SolarGaps

Український стартап в галузі альтернативної енергетики SolarGaps пропонує мешканцям багатоквартирних будинків отримувати енергію за допомогою… вікон. Точніше розумних жалюзі, оснащених сонячними батареями. Керувати ними можна зі смартфону. Жалюзі автоматично налаштовують кут ламелей таким чином, щоб у різні пори доби працювати максимально ефективно. Потужність SolarGaps на квадратному метрі віконного отвору сягає 150 Ватт при зовнішньому розміщенні жалюзі та до 100 Ватт — при внутрішньому.
Оснащення звичайного вікна міської квартири інноваційними жалюзі обійдеться в цілих $300. Це недешево навіть за нинішніх цін на електрику.

Hushme

Розробники називають Hushme першою в світі голосовою маскою для смартфонів, що забезпечує повну конфіденційність спілкування навіть у випадках перехоплення звукових хвиль за допомогою спецобладнання або читання по губах.
У звичайному режимі гарнітура Hushme підключається до смартфону по Bluetooth і може може служити в якості бездротових навушників з мікрофоном — для розмов або прослуховування музики. А от в режимі пасивного маскування Hushme скріплюється навколо обличчя за допомогою спеціальних магнітів усередині маски; при натисканні кнопки вмикаються зовнішні гучномовці, розташовані по периметру маски, та відтворюють маскувальні звуки, наприклад, фрази Дарта Вейдера.

ТЕМИ ПУБЛІКАЦІЙ

Intecracy Group об'єднує IT-компанії, кожна з яких досягла найвищого рівня компетенції у своєму виді діяльності. Учасниками консорціуму є незалежні партнери, яких об'єднує загальних підхід до ведення бізнесу, розумінню політики якості, соціальних цінностей і поглядів у майбутнє.